Šventinė paslaugų gavėjų edukacija

2023, 21 gruodžio | Naujienos

Kiekvieną kartą, kai metų ratas apsisuka, ateina prieškalėdinis laikotarpis – stebuklingos ramybės, rimties ir susikaupimo metas.

Kalėdų švenčių stebuklas neįmanomas be ruošimosi Kūčių vakarienei. Labai svarbus vakarienės elementas – kūčiukai.

Alytaus miesto socialinių paslaugų centro paslaugų gavėjai ir darbuotojai dalyvavo šio simbolinio patiekalo gamybos edukacijoje „Dzūkijos dvare”.

Laikantis tradicijų kūčiukus reikėtų kepti patiems Kūčių dieną ar išvakarėse, nes tik pagamintas namuose, pačių rankomis šis patiekalas įgauna prasmę.

Edukacinės programos metu galėjome prisiliesti prie šios tradicijos ir išmokti išsikepti minkštus kūčiukus, kuriuos vėliau, kartu su receptu parsivežėme lauktuvių į namus. Savo rankomis minkėme tešlą, kočiojome, pjaustėme ir kepėme. Šeimininkavimas prie bendro stalo subūrė visus į didelės šeimos ratą.

Viliamės, kad sudalyvavę edukacijoje paslaugų gavėjai šią kūčiukų kepimo tradiciją pratęs savo namuose su artimaisiais.

Edukacinės programos metu sužinojome ne tik kodėl kūčiukai yra tokie svarbūs ir kodėl mes apie juos šnekame. Taip pat edukatorė papasakojo apie kitus Kūčių papročius, tradicinio stalo paruošimą, Kūčių vakaro etiketą, simboliką, ateities spėjimus, būrimus.

Užsiėmimo metu buvo skatinama ir pagalba draugui, tai betarpiškas padėjimas šalia esančiam – kam nesiseka, padėti ir kartu pasiekti norimą rezultatą. Tai ne tik asmeninis, bet kartu ir komandinis darbas.

Visa, kas vyksta Kūčių vakarą, turi savo prasmę ir paslaptį – susirinkusiųjų prie stalo dvasinis susitelkimas, pagarba vienas kitam, taip pat Kūčių valgiai ir jų valgymas.

Edukacija sukūrė kalėdinę nuotaiką kiekvieno širdyje, o bendras susėdimas prie stalo priminė apie artėjančias gražiausias metų šventes.