Smagi ir prasminga edukacija šeimoms

2023, 18 rugsėjo | Naujienos

Paramos šeimai padalinio socialiniai darbuotojai dirbantys su šeimomis VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centre, šeimoms auginančioms vaikučius organizavo smagią ir įdomią edukaciją ,,Pasibičiuliaukim“. Užsiėmimą vesti maloniai sutiko edukatorė Jūratė Biesevičienė.

Edukatorė gražiai papasakojo apie bitininkų, kurie turėdavo ir rūpindavosi bitelėmis ir jų aviliais – tarpusavio ,,bičiulystės“ sąvoką. Pasak Jūratės, Bičiulystė buvo laikoma šventu dalyku, ji tęsdavosi iki vieno bičiulio mirties. Bičiulystės ryšiai buvo stiprūs ir patvarūs. Bičiuliai vieni kitiems neturėdavo teisės nusižengti, nei darbais , nei mintimis, tikėdami, kad bitės jų nenuoširdumą išduosiančios. Jei kuris bičiulis galimai pasisavindavo iš bičiulinių avilių medų,  tai bitės esą iš vaško nulipdydavo kryžių ir pačios išmirdavusios. Esant nuoširdiems bičiulių santykiams, bitės būdavo darbščios, klestinčios, priešingu atveju – nykstančios.

Edukacijos metu nestigo juoko ir gerų emocijų. Gausiai susirinkę socialinių paslaugų gavėjai ne tik klausėsi nuotaikingo edukatorės pasakojimo, bet ir dalyvavo vaško žvakių gamybos procese, patys liejo pasirinktos formos žvakeles, vaišinosi šviežiu varškės sūriu su pirmuoju rudens medumi, taip pat mokėsi ir pasigamino rankos papuošalą iš pačios paprasčiausios popierinės servetėlės.

Edukaciją organizavo socialinės darbuotojos darbui su šeimomis Aura Mikelionienė ir Neringa Radzevičienė, bei atvejo vadybininkė Edita Švetkauskienė.