Savanorystė: Savęs atradimas iš naujo

2022, 11 gruodžio | Naujienos

Savanorystė – tai galimybė kiekvienam panaudoti savo žinias ir patirtį, realizuoti savo pomėgius, susirasti naujų draugų, tapti reikalingu kitiems, gerai praleisti laisvalaikį, įsitraukti į darbą ir dalyvauti visuomenės gyvenime, keičiant jį pagal bendruomenės poreikius.

Gruodžio 5 diena – Tarptautinė savanorių diena. Minint šią dieną gruodžio 7 dieną VŠĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro, vaikų dienos centras ,,Vaikystės vaivorykštė“ organizavo renginį, kuriame pasikvietė mane pasidalinti gerąja patirtimi apie savanorystę. Dienos centro vaikams papasakojau kiek man teko ir kokiose savanoriškose veiklose dalyvauti. Mano savanorystės prasidėjo nuo Policijos savanorės, vėliau savanoriavau pas Biržų rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorių, ten teko jam padėti organizuoti įvairius renginius su vaikais Atvirose jaunimo erdvėse, bendrauti su Biržų rajono bendruomenių vaikais, taip pat savo kaime su jaunimu kūriau erdvę leisti laisvalaikį, bei rašiau projektą laisvalaikio erdvės įsikūrimui. Na, o po to  pradėjau savo savanorišką veiklą Panevėžio AVPK Biržų rajono policijos komisariate tapdama Policijos rėmėja, kuria jau savanoriauju 7-erius metus. Vaikų dienos centro ,,Vaikystės vaivorykštė“ vaikams papasakojau kokią aprangą dėvime, parodžiau kaip atrodo Policijos rėmėjo pažymėjimas, bei ką darau būdama Policijos rėmėja. Vaikams taip pat papasakojau apie Jaunuosius policijos rėmėjus, jų veiklą, bei galimybes jais tapti, apie savanorystės svarbą ir kur galima pasiskaityti informaciją apie savanorystę ir kur ją galima atikti.

Renginio metu vaikų dienos centro ,,Vaikystės vaivorykštė‘‘ vaikai susidomėję klausėsi mano pasakojimo bei uždavinėjo rūpimus klausimus apie jos savanorystę, bei apie Jaunuosius policijos rėmėjus.

Socialinės globos padalinio

Socialinė darbuotoja Poreikio vertinimui – savanorė Milda Stankauskienė