Joninės Alytaus socialinių paslaugų centre

2020, 25 birželio | Naujienos

Birželio 23 diena socialinių paslaugų centre buvo kiek kitokia nei įprastai – čia skambėjo daugiau juoko, sklido grilyje kepamų dešrelių kvapas, vyko įvairūs žaidimai ir užduotys – taip buvo švenčiamos Joninės, tad įspūdžių netrūko nei vienam.

Šventė prasidėjo nuo paparčio žiedo paieškų: išsiaiškinus įvairius faktus ir atlikus užduotis apie Jonines, vaikai sužinojo, kurioje vietoje paslėptas prizas – saldusis Paparčio žiedas. Iš pradžių ši užduotis nepasirodė labai lengva, tačiau įdėjus šiek tiek pastangų visi prizai buvo surasti.

Po Paparčio žiedo paieškų ir įvairių žaidimų visi lankytojai išalko, tad skubėjome grilyje kepti dešrelių – seilė tyso jau vien nuo kvapo. Papietavę ir pailsėję laukėme, kas gi bus toliau? O toliau laukė pati įdomiausia šventės dalis – vėjo varpelių gamybos edukacija.

Edukatorė iš Raudondvario dvaro visiems atvežė nepaprastai įdomų užsiėmimą: edukacijos metu lankytojai piešė ant stiklo, įvairiomis technikomis ir raštais puošė mažyčius drugelius, iš kurių buvo gaminami vėjo varpeliai. Piešimas ant stiklo, tai viena iš tokių paslaptingų technikų, kur kas kartą negali numatyti, kaip atrodys tavo piešinys. Dėl to piešti labai įdomu. Piešimas ant stiklo nuramina emocijas, atpalaiduoja judesius, lavina smulkiąją motoriką.

Šventės pabaigoje tiek vaikų, tiek neįgaliųjų dienos centrų lankytojai buvo kupini neišdildomų įspūdžių ir geros nuotaikos, o namo dar ir savo pačių gamintą vėjo varpelį parsinešė, kuris ne tik papuoš aplinką, bet lengvas skimbčiojantis garsas dar ir nuramins.