Hamos karoliukų istorija

2022, 12 rugpjūčio | Naujienos

Malte Hanning Plastic A/S įkūrė Maltas Haningas 1961. Iš pradžių kompanija gamino plastikinius šiaudelius, vėliau išplėtė savo produkciją įtraukdami tokius gaminius kaip kokteilių lazdeles, šokinėjimo virvutes, musių muštuvus, paukščių lesyklėles ir daugybę kitų linksmybių.

Paaiškėjus, kad karoliukų paklausa yra didesnė, nei tuo metu gamintojai galėjo pagaminti, Maltas Haningas nusprendė išbandyti naują kryptį.

,,Midi Beads“ pirmą kartą dienos šviesą išvydo 1971 m. ir iki šiol tebėra didžiausi mūsų pardavėjai. Mini buvo pristatytas 1978 m., o Maxi – 1982 m. Maltas Haningas savo lyginimo techniką sukūrė aštuntojo dešimtmečio pabaigoje. Anksčiau karoliukai buvo klijuojami ant plastikinių padėklų arba kartono gabalėlių.

Prekės ženklas HAMA buvo įregistruotas kaip prekinis ženklas 1984m. Jis kilęs iš įmonės įkūrėjo vardo. HA – pirmosios dvi jo pavardės raidės, o MA – pirmosios dvi jo vardo raidės.

Maxi Stick atsirado kaip natūralus produkto kūrimo tęsinys.

Kompanija tapo akcine bendrove 1992 m. Po Malto Haningo mirties 1999, įmonę ir valdžią perėmė jo jauniausioji dukra Lenė Haning.

2011 m.  buvo įdiegtas sekimas visoje gamyboje ir pakavimo įrenginiuose.

Hama gavo savo programą ,,Hama Universe“ 2015 m. Kanalas ,,Hama“  youtube platformoje pradėjo kurti 2018 m.

Hama savo gaminius parduoda daugiau nei 50 pasaulio šalių.