Asmeninių asistentų patirtys, teikiant asmeninę pagalbą

2023, 5 balandžio | Naujienos

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centre yra galimybė gauti asmeninę pagalbą, kurią teikia asmeniniai asistentai. Svarbus aspektas, kad asmuo turi teisę pasitelkti jo poreikius atitinkantį asmeninį asistentą (kelis asmeninius asistentus).

Asmeninės pagalbos teikimo  tikslas – atsižvelgiant į individualius asmens poreikius, suteikti jam individualią pagalbą namuose ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant), kuri padėtų jam gyventi savarankiškai ir veikti visose gyvenimo srityse.  Svarbiausias asmeninio asistento uždavinys – ne atlikti veiksmus už neįgalųjį, o atlikti kartu su juo.

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centre, įstaigos direktorė Eglė Teresevičienė kartu su asmeninės pagalbos socialinio darbo organizatore Vaida Kazlauskiene, sukvietė asmeninius asistentus pasidalinti patirtimi, teikiant asmeninę pagalbą.

Susitikimo metu diskutuota apie asmeninių asistentų patirtis, dirbant su klientais. Asmeniniai asistentai akcentavo šios pagalbos svarbą, kuri suteikia galimybę gerinti  gyvenimo kokybę negalią turintiems žmonėms. Darbuotojai džiaugėsi, jog teikiant pagalbą, pavyko užmegzti glaudų, draugišką santykį su klientais. Tai lemia geresnę paslaugos kokybę ir asmeninės pagalbos rezultatus.