Ebru užsiėmimu mėgavosi savipagalbos grupių lankytojai

2019, 24 liepos | Naujienos

Liepos 11 d. Savipagalbos grupių dalyviai turėjo galimybę išbandyti EBRU- tapybą ant vandens. Socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja Daiva Polekauskienė prieš užsiėmimą paaiškino, jog EBRU nereikia turėti jokių specialių meninių sugebėjimų, pasisemti teigiamų emocijų ir gauti nepakartojamus kūrinius daugumai pavyksta stebėtinai lengvai ir dažnai iš pirmo karto. Tapyba ant vandens yra atliekama tam skirtoje vonelėje – ebru inde. Ebru teptuku, ant gamtiniu vandens tirštikliu sutirštinto vandens, naudojant ebru gamtinius dažus, ištaškomas norimų spalvų fonas, kuris gaunasi panašus į marmuro raštą. Ebru lazdelėmis ir ebru šukomis formuojami įvairiausi raštai ir ornamentai, o gautas piešinys nuo ebru vandens perkeliamas ant popieriaus ar kitų natūralių gaminių.

Tapyba ant vandens ramina mintis, išlaisvina jausmus, skatina kūrybiškumą, gerina emocinę ir fizinę sveikatą, veikia atpalaiduojančiai. Piešimas ant vandens lavina susitelkimą ir ugdo pasitikėjimą savimi. Ebru meno techniką lengvai įvaldo dauguma įvairaus amžiaus žmonių, o greitai gaunamas rezultatas ir teigiamas tapybos ant vandens poveikis džiugina dažno širdį.

Savipagalbos grupės dalyviai buvo patenkinti šiuo metodu, akcentavo, jog tai tikrai veikia atpalaiduojančiai, dažnas EBRU meną išbandė pirmą kartą.