Didžiojo margučio šventė Alytaus socialinių paslaugų centre

2019, 19 balandžio | Naujienos

Velykos –  gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo šventė. Šią gražią šventę Alytaus socialinių paslaugų centre pradėjo Velykų bobutė (darbuotoja Inga), kuri ir pasakojo apie gražias tradicijas. Tai diena, kai marginsime kiaušinius, prie stalo tikrinsime jų tvirtumą. Pasakojo ji ir apie Velykų simbolius – kiškiukus, Velykų bobutę.

Labai gera, kai į šventę susirenka visa bendruomenė: darbuotojai, vaikų ir neįgaliųjų dienos centrų lankytojai ir jų tėveliai, prisidėjo ir VOSKD Alytaus „Guboja“ vaikai ir darbuotojai.

Užimtumo specialistas St. Mikalonis parengė su mūsų įstaigos lankytojais ir gubojiečiais koncertą. Po koncerto Velykų bobutė visus pakvietė lengvai mankštelei. Na o tada jau prasidėjo didysis darbas: kiaušinių marginimas. O marginimo būdai buvo net penki: su vašku, dekupažo ir ebru būdu, dažais ir žolelėmis ir dar – kaip kas sumastęs buvo. Margintojų aktyvumas buvo beribis, rezultatai ir margintų kiaušinių įvairovė didelė.

Na o tada visi puolėme didžiojo kiaušinio marginti, nes jis dalyvauja respublikiniame konkurse  „Vaikų velykėlės“. Konkurso esmė: tautiško mąstymo ugdymas ir bendrumo dvasia sujungianti visus kūrybai. Kiaušinį numarginome (idėjos autoriai direktorė ir A. Vaitkus), nufotografavome ir išsiuntėme konkurso organizatoriams. Didžiojo margučio nuotraukos bus publikuojamos socialinio tinklalapio  Facebook paskyroje: Švieskime vaikus.

Gausi dalyviais, graži savo šviesia dvasia buvo ši šventė. Ją organizavo socialinio darbo organizatorė Jolita Valentienė.

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro informacija