Paramos šeimai teikiamų paslaugų sklaida Raudonojo Kryžiaus draugijoje

2024, 25 liepos | Naujienos

2024 m. liepos 23 d. VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro Paramos šeimai padalinio atvejo vadybininkės Laima Katukevičienė ir Ilona Kislienė bei socialinės darbuotojos darbui su šeimomis Evelina Urbanavičienė ir Renata Gruškaitė lankėsi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijoje, Alytaus skyriuje.

Pristatymo metu Raudonojo Kryžiaus draugijos darbuotojai supažindinti kas yra Atvejo vadyba bei atvejo vadybininko pareigos ir funkcijos dirbant su sunkumus patiriančiomis šeimomis. Diskutuota apie pagrindinius iššūkius darbe, jog orientuojamasi į individualių asmens ir šeimos poreikių patenkinimą, įvertinamos kliento galimybės, galimi pasirinkimai bei paslaugos. Aptarta, kad atvejo vadybininkas planuoja, koordinuoja paslaugų suteikimą ir vertina jų efektyvumą, siekdamas saugių, kokybiškų ir ekonomiškai efektyvių rezultatų. Paaiškinta, kad atvejo vadybos tikslas yra rasti geriausią problemos sprendimo būdą ir suteikti šeimai ir vaikui tokią pagalbą, kuri ne tik padėtų išspręsti vaiko ir šeimos problemas, bet ir sudarytų sąlygas šeimai ir vaikui pačiai siekti reikiamų pokyčių, užtikrinančių vaiko saugumą, jo interesus, ir tik išnaudojus visas galimybes padėti šeimai ir vaikui, šiai pagalbai nepavykus kreiptis į teismą leidimo vaiką paimti iš šeimos ir jam nustatyti globą (rūpybą).

Socialinės darbuotojos darbui su šeimomis Evelina Urbanavičienė ir Renata Gruškaitė parengė pristatymą apie Paramos šeimai padalinyje teikiamas socialines paslaugas sunkumų patiriančioms šeimoms. Raudonojo Kryžiaus draugijos darbuotojams buvo pristatyta kas yra socialinės paslaugos bei kokiems asmenims jos gali būti teikiamos.  Paaiškinta, jog tai paslaugos, teikiamos sunkumų patiriančiai šeimai, turinčiai ar besilaukiančiai vaikų (krizė, socialinių įgūdžių stoka, priklausomybės, smurtas artimoje aplinkoje, vaikų nepriežiūra ir pan.), siekiant ją įgalinti savarankiškai rūpintis savo vaikais ir tinkamai juos prižiūrėti, savarankiškai spręsti problemas, užtikrinti emocinę ir psichologinę gerovę, palaikyti glaudesnį santykį su socialine aplinka, stiprinti šeimos narių gebėjimus prižiūrėti, pozityviai auklėti ir ugdyti vaikus nuo gimimo, padėti šeimai sukurti vaikų raidai palankią aplinką ir išvengti socialinės atskirties. Pristatyme dalyvavusiems Raudonojo Kryžiaus draugijos darbuotojoms išsamiau papasakota apie paslaugų teikimo dažnumą, socialinių darbuotojų lankymąsi šeimoje, paaiškinta kaip apsprendžiamas darbuotojo lankymosi dažnis. Kalbėta apie konkrečią teikiamą socialinių darbuotojų pagalbą šeimoms Paramos šeimai padalinyje, aptariant, jog į pagalbos teikimo procesą įtraukiami ir papildomi specialistai (psichologas, mediatorius, priklausomybių konsultantas ir kt.). Raudonojo Kryžiaus draugijos darbuotojams buvo papasakota apie individualios priežiūros darbuotojo pagalbą, pristatyta kokius kriterijus turi atitikti šeima, norėdama gauti minėtos srities specialisto pagalbą.

Po pristatymo Raudonojo Kryžiaus darbuotojai įsitraukė į diskusiją, uždavė jiems aktualius klausimus socialinio darbo su šeimomis ir atvejo vadybos temomis. Buvo pasidalinta patirtimi dirbant su sunkumų patiriančiais klientais bei palikti informaciniai lankstinukai. Kadangi pristatymo dalyviai savo darbe taip pat susiduria su socialinę atskirtį patiriančiais asmenimis, aptartos bendradarbiavimo galimybės. Darbuotojos ragintos savo klientams priminti, kad pagalbos prašyti nėra gėda ir padrąsinti juos susisiekti ar atvykti į VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centrą dėl galimos papildomos pagalbos.