Oficialiai veiklą Alytaus mieste pradėjo socialinių dirbtuvių projektas

2024, 24 gegužės | Naujienos

OFICIALIAI VEIKLĄ ALYTAUS MIESTE PRADĖJO SOCIALINIŲ DIRBTUVIŲ PROJEKTAS „PERĖJIMAS NUO INSTITUCINĖS GLOBOS PRIE BENDRUOMENINIŲ PASLAUGŲ SOSTINĖS REGIONE, VIDURIO IR VAKARŲ LIETUVOS REGIONE“ Nr. 07-018-P-0001

Alytaus miesto savivaldybės administracija kartu su Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Alytaus miesto socialinių paslaugų centru pradeda vykdyti projektą „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir vakarų Lietuvos regione“.

Projekto tikslas – teikti naujų formų bendruomenines paslaugas suaugusiems asmenims su proto ir/ar psichikos negalia, jų šeimoms (globėjams, rūpintojams) ir sudaryti sąlygas tikslinės grupės asmenims gauti individualias, jų poreikius atitinkančias paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje.

Centro direktorė ir projekto vadovė Eglė Teresevičienė atidarymo metu pristatė dirbtuvių komandą ir numatytą vykdyti darbinę veiklą. Į atidarymą susirinkę svečiai galėjo susipažinti su dirbtuvių meistrų pagamintais gaminiais, kurie bus vystomi kartu su dirbtuvių dalyviais, taip pat siūlomi edukacinėms veikloms.

Projekto vadovė pasidžiaugė ir pirmuoju socialinių dirbtuvių partneriu, buitinės chemijos ir kosmetikos gamintoju UAB „Koslita“. Bendradarbiaujant sukurtas skysto muilo produktas, kurio dalis pardavimo lėšų bus skirta socialinių dirbtuvių veiklai, įmonė teiks darbo užduotis dalyviams, kurios reikalauja rankų darbo.

Atidarymo metu padėkota Alytaus miesto savivaldybės vicemerams Jurgitai Šukevičienei ir Broniui Bieliauskui, Socialinės paramos skyriaus vedėjai Akvilei Voverienei už sklandų bendradarbiavimą ir paramą socialinių dirbtuvių projekto rengime ir įgyvendinime.

Atidaryme dalyvavusi regioninė ekspertė (kuruojanti Alytaus, Panevėžio ir Utenos regionus) Tamara Gaivoronskaja prisiminė projekto Alytaus regione pradžią ir pasveikino žengus žingsnį link bendruomeninių paslaugų Alytaus regione plėtros .

Socialinių dirbtuvių dalyviai – socialinėse dirbtuvėse gali dalyvauti iš dalies nesavarankiški arba visiškai nesavarankiški asmenys nuo 18 metų, kuriems nustatytas nuo 0 iki 55 proc. darbingumo ar dalyvumo lygis dėl intelekto ir (ar) psichikos negalios.

Socialinių dirbtuvių paskirtis – didinti asmenų su intelekto ar psichosocialine negalia įsidarbinimo atviroje darbo rinkoje galimybes, ugdyti, lavinti ir palaikyti bendruosius ir specialiuosius darbinius įgūdžius, atliekant prasmingas darbinio užimtumo veiklas, nukreiptas į konkrečios prekės, produkto gamybą ar paslaugos atlikimą.

Projektas finansuojamas 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2024–2029 m.

Socialinės dirbtuvės įsikūrusios Alytaus miesto socialinių paslaugų centre, Naujoji g. 64, II korpuso, II a.

Dėl socialinių dirbtuvių lankymo prašome kreiptis:

Socialinė darbuotoja Vaida tel. +370 602 51383

Dirbtuvių vadovė Eglė tel. +370 657 78757

Daugiau informacijos apie Projektą ir jo vykdomas veiklas rasite paspaudę šią nuorodą: Projektas „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione” – Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (lrv.lt)