Miestas kuriame gimsta pasienio angelai

2018, 3 rugsėjo

Pradėjus įgyvendinti bendrą pasienio projektą „Atvertas langas į pasaulį Elko ir Alytaus vaikams“, nuo šių metų kovo iki gruodžio mėnesio socialinę atskirtį ir riziką patiriančias šeimos ir jų vaikai dalyvauja tematinėse keramikos pamokose. Tai ne tik aktyvus laisvalaikio praleidimas, bet ir puiki proga pažinti amatą, išmokti jo subtilybių. Paskutinėmis rugpjūčio dienomis į keramikos pamokas atvyko ir projekto partnerio – Elko miesto savivaldybės (Lenkijos Respublika) vaikai ir jaunimas. Dvi dienas trukę keramikos pamokos ne tik suteikė galimybę patiems vaikams nusilipdyti pasienio angelus – draugystės, vilties ir bendrystės simbolį, bet ir smagiai leisti laiką aplankant Baltosios rožės tiltą, kraštotyros muziejaus ekspozicijas, paminklą „Laisvės angelas“, miesto parką. Vaikai su dideliu džiaugsmu išmėgino ir meninius gebėjimus – Dailiųjų amatų mokyklos kieme visi kartu piešė pasienio angelus – didesni su įvairiaspalviais dažais,  o mažieji su kreidelėmis kreidelėmis.  „Projekto metu pasienio angelų tema pasirinkta neatsitiktinai – kiekvienas iš mūsų patiriame sunkumus ir tada mums reikalinga pagalba. Tuomet mūsų angelais ir tampa tėvai, mokytojai, socialiniai darbuotojai. Alytaus miestas ir yra tas miestas, kuriame pilna gerų ir šiltų, gebančių ir norinčių padėti žmonių. Tik reikia juos matyti širdimi“, – atsisveikinant su projekto dalyviai linkėjo projekto koordinatorė Socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė.

Nuo šių metų kovo 1 dienos pradėtas įgyvendinti antrasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas, skirtas Alytaus ir Elko miestų bendruomenėms. Elko miesto savivaldybė ir Alytaus miesto socialinių paslaugų centras siekdami būti socialiai atsakingais įgyvendina naujas inovatyvias socialines iniciatyvas. Projekto partneriai kovoje su skurdu, socialine atskirtimi, patyčiomis mokyklose ir namuose, smurtu, siekia pagelbėti socialinės rizikos vaikams,  jaunuoliams, jų šeimoms. Būti bendruomenės užribyje, už kurio gyvena gerbiami ir protingi vaikai, dažnai nesuteikiama galimybė tiems, kurie gyvena kitaip. Kartu dirbant, mokantis, kuriant, susirandant naujų draugų ir leidžiant aktyviai laisvalaikį kitaip nei įprasta, abiejų pasienio savivaldybių vaikai atvers naują langą pokyčiams – jie visi drauge bus kūrybingi, atsakingi, save motyvuojantys tolimesniems mokslams, socialinei integracijai. Kalbų ir amato mokymasis atvers naujas galimybes pažeidžiamos grupės dalyviams. Įgyvendinant projektą tikslinės grupės dalyviai ne tik kartu mokysis anglų kalbos, dalyvaus vasaros stovykloje, bet taip pat įgis kalbėjimo ir komandos formavimo žinių, kurs pasienio angelus – vilties, pasitikėjimo ir svajonės simbolį. Pasienio projektas skirtas atverti naujas galimybes rizikos vaikams, jaunimui, jų šeimoms, taip pat ir mokytojams bei socialiniams darbuotojams.

Rugsėjo 5 dieną vyksiančiame festivalyje “Pasienio angelų vasara”, projekto dalyviai pristatys savo meninius gebėjimus, dalyvaus sporto rungtynėse, taip pat bus galima pamatyti ir keramikos pamokų metu pagamintus angelus – pasienio draugystės, vilties ir šilumos simbolį.

Sprendžiant socialines problemas visada turi būti komandinis darbas, todėl projektas „Atvertas langas į pasaulį Elko ir Alytaus vaikams” yra puikus pavyzdys kaip pasiekti pasitikėjimo, pagarbos. Projekto trukmė 12 mėnesių. Projekto investicijų dalis, tenkanti Alytaus miesto socialinių paslaugų centrui 20744,85 eurai, toje sumoje Europos regioninės plėtros fondo skirta parama 17633,12 eurų.

Socialinės paramos skyriaus informacija