Kviečiame į tarptautinę stovyklą

2018, 20 birželio

Nuo šių metų kovo 1 dienos pradėtas įgyvendinti antrasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas, skirtas Alytaus ir Elko miestų bendruomenėms. Elko miesto savivaldybė ir Alytaus miesto socialinių paslaugų centras siekdami būti socialiai atsakingais įgyvendina naujas inovatyvias socialines iniciatyvas. Projekto partneriai kovoje su skurdu, socialine atskirtimi, patyčiomis mokyklose ir namuose, smurtu, siekia pagelbėti socialinės rizikos vaikams, jaunuoliams, jų šeimoms. Būti bendruomenės užribyje, už kurio gyvena gerbiami ir protingi vaikai, dažnai nesuteikiama galimybė tiems, kurie gyvena kitaip. Kartu dirbant, mokantis, kuriant, susirandant naujų draugų ir leidžiant aktyviai laisvalaikį kitaip nei įprasta, abiejų pasienio savivaldybių vaikai atvers naują langą pokyčiams – jie visi drauge bus kūrybingi, atsakingi, save motyvuojantys tolimesniems mokslams, socialinei integracijai. Kalbų ir amato mokymasis atvers naujas galimybes pažeidžiamos grupės dalyviams. Įgyvendinant projektą tikslinės grupės dalyviai ne tik kartu mokysis anglų kalbos, dalyvaus vasaros stovykloje, bet taip pat įgis kalbėjimo ir komandos formavimo žinių, kurs pasienio angelus – vilties, pasitikėjimo ir svajonės simbolį. Pasienio projektas skirtas atverti naujas galimybes rizikos vaikams, jaunimui, jų šeimoms, taip pat ir mokytojams bei socialiniams darbuotojams.

Liepos 1-5 dienomis vyks tarptautinė stovykla „Žalioji mokykla“ Elko mieste (Lenkijos Respublika), skirta socialinę atskirtį patiriantiems vaikams. Stovyklos metu planuojama mokytis anglų kalbos, dalyvauti muzikos, meno, sportiniuose užsiėmimuose.

Pradėjus įgyvendinti bendrą pasienio projektą „Atvertas langas į pasaulį Elko ir Alytaus vaikams“ nuo kovo iki gruodžio mėnesio kviečiame socialinę atskirtį ir riziką patiriančias šeimas ir jų vaikus dalyvauti ir tematinėse keramikos pamokose. Kviečiame visus socialinę atskirtį patiriančius vaikus ir jaunimą į užsiėmimus: liepos 2 d. keramikos pamokos skirtos Mindaugo karūnavimo dienai, rugpjūčio 1 d. tema „Žolinių gėlės“, rugsėjo 10 d. – „Rudens mozaika“, spalio 8 d. rudens lapų lipdymas, lapkričio 5 d. „Ramybės akimirka“ – žvakelių gamyba, gruodžio 3 d. adventinis vakaras – „Ir užgimė vilties angelas“.

Į stovyklą ir liepos mėn. keramikos pamokas kviečiame registruoti iki birželio 28 dienos, nes vietų skaičius ribotas, el. paštu: sonata.dumbliauskiene@alytus.lt

Sprendžiant socialines problemas visada turi būti komandinis darbas, todėl projektas „Atvertas langas į pasaulį Elko ir Alytaus vaikams“ yra puikus pavyzdys kaip pasiekti pasitikėjimo, pagarbos. Projekto trukmė 12 mėnesių. Projekto investicijų dalis, tenkanti Alytaus miesto socialinių paslaugų centrui 20744,85 eurai, toje sumoje Europos regioninės plėtros fondo skirta parama 17633,12 eurų.

Socialinės paramos skyriaus informacija