VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja darbui su šeimomis Vilma Aliulienė skaitė pranešimą „Perdegimo sindromas: priežastys, požymiai, patarimai”

2022, 22 rugpjūčio | Naujienos

Šių metų rugpjūčio 18 d. VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja darbui su šeimomis Vilma Aliulienė skaitė pranešimą „Perdegimo sindromas: priežastys, požymiai, patarimai”, kuriame buvo akcentuojamas temos aktualumas kiekvienam socialinį darbą dirbančiam darbuotojui. Socialiniame darbe nuolat tenka susidurti su naujovėmis, netikėtumais, iššūkiais, situacijomis, kurios reikalauja mobilizuoti jėgas, gebėjimus, kūrybiškumą, integruoti teorines ir praktinės žinias, teikiant pagalbą šeimai, kas neretai socialiniam darbuotojui iššaukia stresą. Stresas – kelias į perdegimo sindromą. Pranešime buvo akcentuojama, kad svarbu atpažinti streso ir perdegimo sindromo požymius, įspėjamuosius signalus, žinoti strategijas kaip atgauti jėgas „perdegus” ir  žingsnius kaip „perdegus” vėl „užsidegti”. Pranešime buvo kalbama, kad dalį streso žmogus gali suvaldyti, o perdegimo sindromas ištinka netikėtai: reikalauja daugiau laiko ir jėgų atsistatyti, kolegų, šalia esančiųjų artimųjų pagalbos.

Socialinė darbuotoja darbui su šeimomis Vilma Aliulienė kolegoms – socialiniams darbuotojams linkėjo suvaldyti stresą ir išvengti perdegimo sindromo socialiniame darbe.