VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centre aktyviai veikia tėvelių savipagalbos grupė

2021, 29 gruodžio | Naujienos

Laikotarpiu nuo spalio iki gruodžio mėnesio savipagalbos grupių užsiėmimai ir toliau buvo vykdomi nuotoliniu būdu. Kaip įprastai, socialinio tinklo uždaroje grupėje su savipagalbos grupės nariais buvo dalinamasi aktualia informacija, straipsniais bei specialistų patarimais.

Daugiausia dėmesio buvo skiriama informacijai, susijusiai su vaikų auklėjimu bei  ugdymu atskiruose raidos tarpsniuose. Dalintasi informacija apie vaikų kalbos raidą, sutrikimus,  pagalbą mažiesiems. Tėvams buvo pateikta išsami informacija kodėl vaikams yra būtina apibrėžti elgesio ribas, nuosekliai išdėstyta informacija apie perdėtą vaiko lepinimą bei galimas tokio elgesio pasekmes. Pasidalinta psichologų įžvalgomis kaip ugdyti vaiko įgūdžius atsispirti neigiamai įtakai, pateiktos frazės, kurios galėtų sustiprinti ryšį su vaiku. Dažnai iš tėvų tenka sulaukti pastabų, jog periodiškai kyla sunkumų dėl vaikų nenoro atlikti namų darbus, todėl buvo orientuotasi ir į šią temą. Buvo dalinamasi psichologės J. Baltuškienės įžvalgomis apie priežastis, dėl kurių vaikai vengia atlikti namų darbus, tėvams padedant lengviau suprasti tokio vaikų elgesio priežastis ir rasti sprendimus kaip motyvuoti vaikus ruošti namų darbus. Taip pat savipagalbos grupės nariai supažindinti su vaiko motyvavimo technikomis. Nemažai dėmesio buvo skirta tėvų informavimui kaip išvengti vaiko priklausomybės nuo ekranų ir kaip perimti išmaniuosius įrenginius, jei situacija tampa nevaldoma.

Visuomet siekiame savipagalbos grupės narius įtraukti į visuomeninę veiklą, nuolat raginame tobulėti, pagilinti jau turimas žinias. Dėl šios priežasties su asmenimis dalinamasi informacija apie Alytaus mieste vykstančius nemokamus renginius, edukacijas, orientuotas į kiekvieną šeimos narį. Tėvai buvo informuojami apie organizuojamą nemokamą STEP mokymų programą, vykstančias grupines konsultacijas šeimoms bei nuotoliniu būdu organizuojamus seminarus. 2021-12-14 bendradarbiaujant su Alytaus apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistais per „Zoom“ platformą buvo organizuojama paskaita apie asmenims skiriamą administracinę bei civilinę atsakomybę, vaiko teisių pažeidimus, tėvystės nuginčijimą. Po paskaitos dalyviai turėjo galimybę vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistų paklausti jiems aktualių klausimų, padiskutuoti. Pastarąjį ketvirtį savipagalbos grupės nariai internetinėje erdvėje buvo informuojami apie galimybę pasinaudoti nemokama „Tėvų linijos“ pagalba, pasidalinta informacija kur galima kreiptis dėl nuotolinės, nemokamos 1 val. trukmės privačios konsultacijos visais šeimos teisės klausimais bei suteikti kontaktai gauti nemokamą konsultaciją apie mediacijos proceso eigą ir šios paslaugos suteikimo galimybes. Artėjant šildymo sezono pradžiai savipagalbos grupės nariai buvo informuojami apie kreipimąsi dėl piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams (socialinės pašalpos, būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijų) tvarkos.

Siekiant, kad užsiėmimuose nevyrautų monotonija, periodiškai paįvairiname užsiėmimus pramoginio tipo veiklomis. Lapkričio mėnesį, artėjant pyragų dienai su grupės nariais pasidalinome obuolių pyrago receptu, paprašėme pasidalinti savo kepinių nuotraukomis bei receptais. Sulaukėme nemažai fotografijų bei žinučių, kuriose nariai atsiuntė savo skaniausių saldžių kepinių receptus.  Gruodžio mėnesį skelbėme du konkursus: „Žiemos smagumai“ bei „Kaip mūsų šeima ruošiasi ir švenčia Kalėdas“. Asmenys noriai įsitraukė į šią veiklą, pagal konkurso tematiką siuntė fotografijas. Išrinkus pačias šauniausias fotografijas buvo paskelbti abiejų konkursų nugalėtojai, jiems įteiktos saldžios dovanėlės.

Socialinė darbuotoja                                                         Evelina Urbanavičienė                 

darbui su šeimomis

Socialinė darbuotoja                                                            Renata Gruškaitė                     

darbui su šeimomis