Velykinė edukacija šeimoms

2023, 5 balandžio | Naujienos

Artėjant gražiausiai pavasario šventei – Šv. Velykoms, 2023 m. Balandžio 4 d. VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centre, socialines paslaugas gaunančioms šeimoms, buvo organizuojama velykinė edukacija „Natūralių lizdelių – dėkliukų Velykų kiaušiniams, gamyba“. Edukacijos metu biofilinio dizaino meistrė Monika Aziulevičiūtė Vartavičienė pristatė velykinių dekoracijų variantus, vienas iš jų –  natūralių lizdelių – dėkliukų Velykų kiaušiniams, gamyba.

Šeimos turėjo galimybę praktiškai susipažinti ir prisiliesti su natūraliomis medžiagomis (beržo  riekelėmis, „kačiukais“, beržo šakelėmis, beržo žirginėliais) ir iš jų pasigaminti natūralias dekoracijas jaukiam velykiniam stalui. Užimtumo metu vyravo jauki atmosfera, moterys bendravo, dalijosi kiaušinių marginimo būdais, diskutuojant sugrįžome į vaikystę, prisiminėme ruošimąsi Šv. Velykoms kartu su savo artimaisiais.

Edukatorė akcentavo, kad ši veikla kuria meną, tai yra tarsi terapija, kuomet susikoncentruojama į procesą, pasimiršta problemos, tai lyg poilsis nuo rutinos. Užimtume dalyvaujančios moterys akcentavo, jog ši veikla jas įkvėpė naujoms idėjoms.

 

Prevencinę paskaitą-užsiėmimą organizavo socialinės darbuotojos darbui su šeimomis Brigita Čižauskaitė ir Liveta Benedikaitė.