Vaikų dienos centro veikla svarbi visai šeimai

2021, 5 sausio | Naujienos

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centre nuo 2014 metų savo veiklą vykdo vaikų dienos centras „Vaikystės vaivorykštė“. Iki 2021 metų jo veikla yra finansuojama pagal Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos priemonę „Plėsti vaikų dienos centrų savivaldybėse veiklą, teikiant nestacionarias dienos socialinės priežiūros paslaugas vaikams ir jų šeimoms“.

Šio projekto tikslas – teikti dienos socialinės priežiūros paslaugas Vaikų dienos centrą lankantiems vaikams ir jų šeimoms. Kokybiška priežiūra ir ugdymas centre pagerina vaikų emocinį, pažintinį ir socialinį vystymąsi – ir šeimų gyvenimus apskritai.

Bendraujant su vaikais ir klausiant: kodėl lanko centrą ir kas įdomiausia, visus atsakymus galima sudėti į kelis žodžius: įdomus laisvalaikis, išvykos, pareiga, draugystė.

O gyvenimas dienos centre tekėjo taip… Sunku įsivaizduoti centro veiklą be išvykų: į Alytaus miesto „Dainavos“ kino teatrą, į sporto ir pramogų centrą „Olimpo kalnas gym“.

Į Birštoną vykta susipažinti su miesto tautiniu paveldu, edukacijos metu kepti sausainiai. Kaune aplankytas pramogų miestas „Curiocity“ bei sveiko laisvalaikio studija „Sveiki, sveiki“.
Beveik visi pakalbinti vaikai minėjo trijų parų stovyklą „Siautulinga vasara“ sodyboje prie ežero. Stovyklos metu vyko spalvotų miltelių mūšis, lobio paieškos, estafetės, įvairūs žaidimai, karaokė, šokių, filmo vakaras, ne viena meninė ir edukacinė veikla.

Su VšĮ „Judėkime laisvai“ sporto klubo treneriu Vitu Sujeta vaikai sportavo, su vadovėmis atliko mokslinius eksperimentinius šou, gamino šokoladinius ledus.
Dovana vaikams tapo susitikimas su muzikos grupe „Velvet“. Vaikai turėjo galimybę pabendrauti su muzikantais, užduoti rūpimus klausimus, nusifotografuoti bei kartu padainuoti keletą dainų. Tėveliai įvertino: vaikai ne tik pramogavo, bet ir išmoko gaminti valgyti, išsiplauti indus, sutvarkyti virtuvę.
Kasmetinį renginį „Dzūkijos vaikų vasara“ pakeitė mažesnis, bet ne ką mažiau šiltas ir jaukus renginys „Šeima – mūsų namai“, suvienijantis šeimas. Visi kartu stebėjo mokslinių eksperimentų šou, šuniukų pasirodymą, išbandė ebru meną, smiginio varžybas. Vaikai vaišinosi picomis ir saldžia cukraus vata. Renginio metu smagius žaidimus ir vėl organizavo V.Sujeta. O paklausti, kuo labiausiai džiaugėsi, sakė: trijų valandų pramoga visai šeimai pripučiamų batutų erdvėje „Basas zuikis“.

O centro teritorijoje jau trečius metus šiltnamyje augo ir vešėjo daržovės. Vaikai jas patys prižiūrėjo: nuo sėklytės pasodinimo iki mišrainės pagaminimo. Taip vyko akcija „Aš – ekologas“.
Vaikų dienos centrui pradėjus dirbti nuotoliniu būdu, visi mokėsi: kaip gauti puikų rezultatą keičiant veiklos pobūdį. Vadovės aktyviai bendravo su vaikais ir jų šeimomis: teikė pagalbą, atliekant namų darbus, siūlė užimtumo idėjas namuose. Visa vaikų dienos centro veikla gražiai atsispindėjo „Facebook“ paskyroje (Aspc Vaikų Dienos Centras): buvo dalijamasi idėjomis laisvalaikiui, įvairia mokomąją medžiaga, vaizdo įrašais.
Vaikai kviečiami gaminti namuose paprastus patiekalus ir pavaišinti šeimos narius. Visa šeima buvo kviečiama kartu mankštintis, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti akcijose, piešti, taip pat buvo suteikta pagalba atliekant namų darbus.
VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro direktorė Eglė Teresevičienė džiaugiasi, jog projekto lėšomis buvo atnaujintos vaikų dienos centro „Vaikystės vaivorykštė“ patalpos: nupirkti nauji minkšti baldai, oro ritulio stalas, multisensorinis namelis, atnaujinta virtuvėlė bei rūbinė. Grįžę po ilgesnio nesimatymo, vaikai galės džiaugtis atnaujintomis, jaukiomis patalpomis.

2020-12 -31