Vaikų dienos centro „Vaikystės vaivorykštė“ dalyvavimas Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės organizuojamoje stovykloje

2020, 7 rugpjūčio | Naujienos

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro „Vaikystės vaivorykštė“ lankytojos Ema, Kamilė, Samanta, Steina, Rosita ir Goda kartu su užimtumo specialiste Daiva Polekauskiene dalyvavo Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės organizuojamoje 3 dienų pilietiškumo ugdymo stovykloje. Stovykla vyko Mastaičiuose esančioje Policijos mokykloje, tad vaikai netik gyveno būsimiems pareigūnams skirtuose bendrabučiuose, tačiau taip pat buvo supažindinti ir su policijos darbu, ekipuote, kartu sportavo ir apžiūrėjo policijos automobilius.
Sekančią dieną į stovyklą atvyko Vilniaus Lietuvos Šaulių Sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadas Stasys Gudauskas su šauliais, kurie vaikus pamokė, kaip nepasiklysti miške, kaip naudotis kompasu, lavino lyderystės įgūdžius, mokė šaudyti su šautuvais.
Didelį įspūdį vaikams paliko Kauno gaisrinės narų komandos darbo pristatymas. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su jų darbu, pasivažinėti su gaisrinės mašina, pasėdėti narų valtyje.
Paskutiniąją stovyklos dieną „Misija Sibiras“ dalyvis vaikus supažindino su skaudžia mūsų valstybės praeitimi, papasakojo apie patį projektą ir jo tikslą.
Stovyklos metu vaikams netik buvo ugdomas pilietiškumas ir patriotiškumas, bet ir galimybė susipažinti su naujais žmonėmis ir susirasti draugų. Dėkojame organizatoriams už šią suteiktą galimybę ir smagiai praleistą laiką!