Socialinių paslaugų centro erdvės pasipuošė spalvingais piešiniais

2020, 26 gegužės | Naujienos

Sušvelninus karantino sąlygas, praėjusią savaitę į naujomis spalvomis nudažytas ir spalvingais piešiniais pasipuošusias  Alytaus miesto socialinių paslaugų centro erdves sugrįžo pirmieji lankytojai. Neįgaliųjų ir Vaikų dienos centre kambarių sienas papuošė kauniečių menininkių piešiniais – medžių fragmentais ir kosmoso  elementais, o namų jaukumą atsinaujinusiose erdvėse sukurti padėjo užuolaidų salono „Aisvita“ parinktos ir pasiūtos užuolaidos.

Socialinių paslaugų centre atnaujinti 3 neįgaliųjų dienos centropoilsio kambariai ir vaikų dienos centro užimtumo ir laisvalaikio erdvė.  Juose atlikti smulkaus remonto darbai.

Pasak Alytaus miesto socialinių paslaugų centro direktorės Eglės Teresevičienės, norėjosi   centre sukurti namų aplinkos jaukumą, todėl ir kilo mintis  atnaujinti centro lankytojų poilsio ir užimtumo  erdves. „ Šiandien galiu pasidžiaugti, jog rezultatas pranoko lūkesčius. Visi džiaugiasi atsinaujinusiomis erdvėmis, likimo nuskriaustiems norisi suteikti nors šiek tiek jaukumo ir šilumos visomis prasmėmis. Ir čia tinka visos formos: ištartas geras žodis, pagalba, ar teptuko ir spalvų pagalba atnaujintos erdvės, kartais atrodo, jog reikia tiek nedaug“, – priduria centro vadovė.

Atsinaujinusiose įstaigos erdvėse galės ilsėtis ne tik šios įstaigos lankytojai, bet ir tie alytiškiai, kuriems reikalinga laikinojo atokvėpio paslauga.

Nors karantino metu Alytaus miesto socialinių paslaugų centre nesigirdėjo įprasto lankytojų klegesio, veiksmo šioje įstaigoje tikrai netrūko. Anot E. Teresevičienės, centro darbuotojos puošė įstaigą, gamino lankytojams užimtumo veiklų ruošinius, siuvo kaukes, šalia centro esančiame šiltnamyje sodino daržoves, aplinką puošė gėlėmis.

Namuose nuobodžiauti neteko ir centro lankytojams. Darbuotojos juos pakvietė dalyvauti akcijose. Viena jų pavadinta „Mano diena namuose“. Jos  metu lankytojai fotografavo savo veiklas namuose ir siuntė nuotraukas, o antroji – „Sudėliok savo ir šalia esančio vardą ir gamtinių medžiagų“.  Neįgalieji internetu gavo ir darbuotojų paruoštų užduočių, o centro lankytojas  D. Zamblauskas visus pakvietė į  virtualią savo  fotografijų darbų parodą.

Tad naujomis spalvomis pasipuošęs Alytaus miesto socialinių paslaugų centras pamažu grįžta į įprastą gyvenimo ritmą ir laukia visų  sugrįžtančių bei  naujų centro lankytojų.