Šeimų susitikimas su sodros darbuotojais

2020, 16 vasario | Naujienos

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centre tėvams vyko prevencinė paskaita apie pasikeitusią „Sodros“ mokamų išmokų skyrimo tvarką. Užsiėmimą vedė pašalpų ir nedarbingumo skyriaus kontrolės specialistė Danguolė Žagunienė.

Savipagalbos grupių lankytojai buvo supažindinti su motinystės išmokų gavimo tvarka, paaiškinta apie nedarbo išmokų gavimo tvarką, terminus, per kokį laikotarpį asmenys gali kreiptis, norėdami gauti išmokas. Taip pat specialistė informavo ir apie taikomas išimtis, kuomet asmenys negali pretenduoti gauti minėtų rūšių išmokas. Paskaitos dalyviai išgirdo ir apie nuo šių metų įsigaliojusią naujovę: dirbantys asmenys, nusprendę gydytis stacionare nuo turimos priklausomybės alkoholiui bei kitoms psichotropinės kilmės medžiagoms, turi teisę gauti 28 kalendorines dienas atostogų, kurios darbuotojams bus apmokėtos darbdavio.

Paskaitos dalyviai įdėmiai klausėsi, tarpusavyje tyliai diskutavo. Po paskaitos asmenys turėjo galimybę pašalpų ir nedarbingumo kontrolės specialistės paklausti jiems rūpimų klausimų apie gaunamas išmokas. Savipagalbos grupių lankytojai asmeniškai, po vieną priėjo prie Danguolės Žagunienės, o specialistė jiems pateikė atsakymus į kiekvieno užduotą individualų klausimą.