Šeimos Krizių centro bendruomenė kruopščiai ruošėsi ir džiugiai šventė Šv. Velykas

2022, 19 balandžio | Naujienos

Pavasarį švenčiamos Velykos – tai atgimimo, atsinaujinimo laikas. Su tuo susijusi ir šventės data, kuri kasmet kinta. Tai pirmasis mėnulio pilnaties sekmadienis po pavasario lygiadienio, o krikščionybėje žymi Kristaus prisikėlimą iš mirusiųjų. Šeimos krizių centro bendruomenė Šv. Velykoms ruošėsi itin atsakingai, o Velykų rytą pasitiko džiugia ir pakilia nuotaika.

Velykų rytas VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro šeimos krizių centre  buvo išskirtinai šeimos metas, prie pačių paruoštų margučių ir vaišių stalo rinkosi visi bendruomenės nariai. Daug dėmesio skirta būrimams ir papročiams: štai vienas margutis buvo pakasamas laukuose – jis turėjo duoti gerą derlių. Taip pat kiaušiniai sieti su gyvatėmis, gyvenančiomis požemyje, tad ir margučių ridenimo tradicija susiformavo ne šiaip sau: anuomet tikėta, kad ridenant margučius yra žadinamos gyvatės – žemės gyventojos. Tikėta, kad gyvatės pavidalu pasirodo ir vėlės, kurios globoja derlių, gamtą.

Taip pat nuo seno svarbus ir keitimasis margučiais, dalijimasis, šis paprotys buvo įprasmintas ir prie Šv. Velykų stalo. Tikėta kiaušinio galiomis, todėl margučiai buvo perduodami iš rankų į rankas, ridenami, o lukštui sudužus tarsi pasklisdavo kiaušinyje slypinti galia, kuri ištisus metus turėjo pagelbėti žmogui.

Žinoma, Šv. Velykų rytą ypatingas dėmesys buvo skiriamas mažiesiems. Jiems buvo rodomi ryškiaspalviai margučiai, kad nuo mažų dienų vaikai jaustų didžiosios metų šventės aurą.

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro administracija