Savipagalbos grupių veiklos

2022, 31 kovo | Naujienos

Dėl šalyje ir toliau vyraujančios pandeminių susirgimų situacijos, buvo laikytasi rekomendacijų riboti kontaktinę grupinių užsiėmimų veiklą. Laikotarpiu nuo sausio iki kovo mėnesio, savipagalbos grupių veiklos buvo tęsiamos nuotoliniu būdu. Siekiant išlaikyti turimą ryšį su grupės nariais, socialinio tinklo uždaroje grupėje su asmenimis buvo dalinamasi aktualia informacija, specialistų patarimais, grupės nariai periodiškai buvo įtraukiami į diskusijas įvairiose, su vaikų auklėjimu susijusiose temose.

Kaip įprastai, patarimus vaikų auklėjimo klausimais suskirstėme pagal atskirus vaikų raidos etapus. Orientuojantis į tėvus, kurie augina jaunesnio amžiaus vaikus, buvo dalinamasi psichologų patarimais kaip kurti bei stiprinti artimą ryšį su vaiku, kaip nustatyti elgesio ribas, kaip pamažu pratinti vaiką išmokti žaisti vienam. Taip pat pasidalinta specialistų įžvalgomis apie apkabinimų svarbą stiprinant ryšį. Kadangi dažnai tenka susidurti su tėvų klausimais kaip elgtis, kuomet vaikui prasideda pykčio priepuolis, pasidalinta patarimais kaip nuraminti maištaujantį vaiką, kaip kalbėtis su vaiku po pykčio priepuolio ir kokie klausimai padeda sustabdyti vaiko pyktį. Akcentuotos psichologų įvardijamos pagrindinės tėvų daromos klaidos, auklėjant vaikus. Kita dalis aktualios informacijos buvo labiau orientuota į tėvus, kurie augina paauglius. Periodiškai buvo dalinamasi straipsniais apie tai, kaip kalbėtis su paaugliu, kokių dalykų geriau nesakyti arba kaip tinkamai suformuluoti savo teiginį, kad paauglys jus išgirstų. Pasidalinta psichologų įžvalgomis ir rekomendacijomis apie efektyvaus bendravimo su paaugliu ypatumus. Su savipagalbos grupės nariais buvo aptariami būdai kaip mandagiai nustatyti asmenines ribas bei kaip jas išlaikyti. Atsižvelgiant į karinę padėtį Ukrainoje, buvo pasidalinta specialistų patarimais kaip su vaikais ir paaugliais kalbėtis apie karą, kaip tinkamai paaiškinti apie šiuo metu pasaulyje vykstančius neramumus.

Kad straipsnių ir patarimų skaitymas tėvams netaptų nuobodžia rutina, stengiamės savipagalbos grupės dalyvius įtraukti į įvairias diskusijas. Laikotarpiu nuo sausio iki kovo mėnesio, su asmenimis buvo diskutuojama šiomis temomis: „Iš darželio vaikas grįžta pasikeitęs. Ar tikrai dėl to kaltos auklėtojos?“, „Vaikų prieraišumas ir patiriamas išsiskyrimo nerimas. Ką derėtų sakyti vaikui, o kokių žodžių reikėtų vengti?“, „Ar atsiprašote savo vaikų?“ Pastebėta, kad komentaruose po įrašu viešai diskutuoti išreiškė norą tik pavieniai grupės dalyviai, kiti mieliau savo nuomonę minėtomis temomis išsakė atsiųsdami privačią žinutę. Vis dėlto, visos diskusijos sulaukė norinčių jose dalyvauti.

Kaip ir kiekvieną mėnesį, savipagalbos grupės nariai buvo supažindinami su nemokamomis Alytaus mieste vykstančiomis edukacijomis, informuoti apie renginius. Taip pat tėvai paraginti dalyvauti nemokamuose nuotoliniu bei kontaktiniu būdu vykusiose paskaitose, seminaruose apie vaikų ir paauglių auklėjimą, ugdymą, kviečiami registruotis į STEP tėvystės mokymus.     

Socialinė darbuotoja                                                         Evelina Urbanavičienė                

darbui su šeimomis

Socialinė darbuotoja                                                            Renata Gruškaitė                     

darbui su šeimomis