Savipagalbos grupių veiklos apžvalga karantino laikotarpiu

2021, 5 spalio | Naujienos

Dėl šalyje vyraujančių pandeminių susirgimų rizikos, savipagalbos grupių užsiėmimai VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centre vyko nuotoliniu būdu. Siekiant išlaikyti ryšį su savipagalbos grupių lankytojais, socialinio tinklo uždaroje grupėje su savipagalbos grupių nariais buvo dalinamasi įvairiomis užduotimis bei aktualiais straipsniais, bendraujama su savipagalbos grupių dalyviais, siekiant atgalinio ryšio telefonu  ir kitomis medijos priemonėmis.

Tėvams, auginantiems paauglius, buvo pasiūlyta kartu su savo atžalomis pręsti psichologinį testą, siekiant įsivertinti paauglio savivertę. Jaunesnio amžiaus vaikus auginantiems tėvams buvo įkeliami straipsniai, kuriuose didelis dėmesys skiriamas vaikų raidos etapams, akcentuojama kaip atpažinti vaiko poreikius, juos tinkamai atliepti. Taip pat dalintasi įvairiais lavinamaisiais žaidimais, kuriais tėvai galėtų užsiimti su savo vaikais. Vasaros laikotarpiu vyraujant itin karštiems orams, su savipagalbos grupės nariais buvo pasidalinta informacija kaip apsaugoti save ir vaikus nuo karščio poveikio. Priminta kaip natūraliais būdais, vartojant gamtos gėrybes stiprinti vaiko imunitetą, kad atėjus rudens metui vaikas būtų atsparesnis peršalimo ligoms. Grupės nariams buvo įkeliama informacija apie tėvams skirtus nemokamus seminarus, Alytaus mieste vykstančias edukacijas bei renginius, asmenys skatinti aktyviai įsitraukti į visuomeninę veiklą. 

Artėjant naujiems mokslo metams su savipagalbos grupių lankytojais buvo dalintasi informacija į ką reikia atkreipti dėmesį, norint mokslo metams sklandžiai paruošti tiek pirmoką, tiek paauglį. Tėvai buvo raginti nedelsti ir registruoti vaikus profilaktinei sveikatos patikrai, norint gauti sveikatos pažymėjimą. Taip pat supažindinti su kreipimosi tvarka dėl galimybės gauti nemokamą maitinimą ir paramą mokinio krepšeliui gauti. Taip pat asmenys internetinėje erdvėje informuoti dėl pasikeitusios vaiko priežiūros išmokų skaičiavimo tvarkos.   

Kadangi tarp savipagalbos grupės veikloje dalyvaujančių tėvų dažnai pasitaiko atvejų, kuomet tėvai skiriasi, nesutaria dėl bendravimo su vaikais tvarkos, buvo orientuojamasi į šią asmenų grupę. Buvo dalinamasi straipsniais apie tai, kokią įtaką vaikui daro tarp tėvų kylantys barniai, dalintasi psichologų patarimais kaip neprarasti ryšio su vaiku po skyrybų, taip pat socialiniame tinkle periodiškai dalintasi specialistų patarimais apie ryšio su vaiku stiprinimo galimybes. 

Pasak socialinės darbuotojos Evelinos Urbanavičienės ir Renatos Gruškaitės, vedant savipagalbos grupes mišriuoju būdu (derinant kontaktinį ir nekontaktinį darbą), savipagalbos narių aktyvumas šiek tiek sumenko, tačiau yra aktyvių narių, kurie domisi ir įsitraukia, teikia atgalinį ryši, jiems itin svarbus emocinis palaikymas, šiuo itin sudėtingu laikotarpiu.