Praeities atspindžiai Socialinių paslaugų centre

2020, 19 spalio | Naujienos

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centre atidaryta Socialinės globos padalinio paslaugų gavėjos Danguolės Antaninos  Paliliūnaitės tapybos darbų paroda „Praeities atspindžiai“. Parodos atidaryme dalyvavo pati Danguolė Antanina, socialinio darbuotojo  padėjėja Ilona Munikė, teikianti jai paslaugas, ir Asmenų, turinčių intelekto sutrikimų, dienos užimtumo skyriaus lankytojas Karolis Račkauskas (Karolis pradėjo piešt centre, jo parodos jau rengtos centre ir mieste), centro darbuotojai. D.A. Paliūnaitei įteiktas padėkos raštas ir gėlių puokštė. Moteris pažadėjo nutapyti gautąją puokštę.

D.A. Paliūnaitė gimė 1933 metų kovo 9 dieną, Panevėžyje, tarnautojų šeimoje.  Tėtis buvo Lietuvos policijos pareigūnas, mama – namų šeimininkė. Danguolė Antanina baigusi mokyklą įstojo į Kauno dailės akademiją. Darbinės biografijos pradžia buvo Radviliškyje, dirbusi dailės mokytoja. Vėliau su draugais atvyko į Alytų ir pradėjo darbą Alytaus dailės mokykloje. Tarp bendrų pažįstamų, sutikusi tuometį Alytaus medvilnės kombinato direktorių, buvo pakviesta dirbti vyriausiąja dailininke. Jos darbai garsino Alytų ir Lietuvą. Vienas iš jų – įrengtas tekstilės kambarys Maskvoje. Moteris pasakoja, kad  išeidama į pensiją, savo darbų parodą padovanojo Alytaus medvilnės kombinatui.

Danguolė Antanina visada buvo labai kukli, nieko sau neprašė. Jau būdama pensijoje, dirbo Alytaus profesinio rengimo centre.

A. Paliliūnaitė, nugyvenusi gražų amžių, niekada nenustojo tapyti. Daugiausia jos darbai: gamta, tai ką mato aplinkiniame pasaulyje. Šiuo metu, kiek jėgos leidžia, mezga ir dovanoja savo mezginius.

Socialinių paslaugų centre pradėta kurti graži tradicija: sugrįžimas į paslaugų gavėjų – senjorų praeitį: susipažinimas su jų pomėgiais, parodų rengimas, susitikimai Socialinių paslaugų centre..

Danguolė Antanina Paliliūnaitė  savo darbus padovanojo VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centrui.

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro inforrmacija