Perdegimo sindromo rizika socialiniame darbe

2023, 4 balandžio | Naujienos

Perdegimo sindromo fenomeno sąvoka siejama su žmonėmis, kurių profesinė veikla yra susijusi su pagalba kitiems. Darbuotojai, kurių darbo esmę sudaro dažni kontaktai su kitais žmonėmis, patiria stiprius psichinius krūvius. Šie krūviai po kurio laiko pasireiškia emociniu išsekimu, susidomėjimo darbu praradimu, bendravimo problemomis su kolegomis ir klientais, prasta fizine savijauta. Siekiant išsaugoti darbuotojų darbinę motyvaciją yra svarbu laiku pažinti perdegimo sindromą, jo požymius, išsiaiškinti atsiradimo priežastis bei numatyti būdus jo išvengti.

2023 m. kovo 31 d. VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centre socialinė darbuotoja Vaida Čyžiūtė-Tatulienė dalijosi pranešimu apie perdegimo sindromą su  Asmenų, turinčių intelekto sutrikimų Dienos užimtumo skyriaus darbuotojais. Pranešimo aktualumas labai svarbus šios srities darbuotojams. Darbas su paslaugų gavėjais, turinčiais intelekto sutrikimų, pareikalauja iš darbuotojų ne tik daug profesinių žinių, bet ir didelių emocinių resursų, kadangi kontaktas su klientu yra dažnas ir intensyvus.

Pristatyta perdegimo sindromo samprata ir požymiai. Atkreiptas dėmesys į specifinius faktorius, kurie gali turėti įtakos šiam sindromui pasireikšti. Kalbėta apie profesijos specifikos grėsmes ir galimus prevencijos būdus ir priemones, terapijos kryptis. Pranešimą išklausę kolegos pasidalijo savo taikomomis strategijomis, emocinio atsparumo ugdymo būdais, leidžiančiais laiku atstatyti vidinius resursus.