Mes žinome, kodėl esame laisvi

2021, 13 sausio | Naujienos

Sausio 13-oji yra svarbi kiekvienam lietuviui. Ir visai nesvarbu, kokio amžiaus esame: vieni šią dieną atsimename, kiti žinome tik iš vyresniųjų pasakojimų, tačiau šiandien visi esame laimingi, galėdami būti laisvi. Kiekvienais metais Alytaus miesto socialinių paslaugų centro lankytojai trumpam nurimdavo, uždegdavo žvakeles ir visi kartu tylos minute pagerbdavo tuos, kurie paaukojo savo gyvybes dėl laisvės. Šie metai kitokie. Dauguma žvakeles degė ne įstaigoje, bet savo namuose.  Vieni, minėdami šią dieną, namuose piešė piešinius, kūrė pasakojimus, kiti gamino trispalves želė. Esantys įstaigoje lankytojai kartu su darbuotojais žiūrėjo filmą apie sausio 13-osios įvykius. Tačiau kad ir kur bebūtumėm šiandien, mes esame vieningi, mes esame laisvi ir todėl laimingi. O štai taip laisvę mato Vaikų dienos centro „Vaikystės vaivorykštė“ lankytojai – kviečiame paskaityti vaikų mintis apie tai, kas jiems yra laisvė.

„Laisvė – kai tu nuo nieko nepriklausai, kai gali lauke žaisti su draugais.“ – Solvita, 11m.

„Laisvė – kai tavęs niekas neužpuola, kai gali normaliai būti namuose ir vaikščioti lauke ir gali laisvai kalbėti savo gimta kalba.“ Vytautas, 11m.

„Laisvė, tai atsakomybė, šiais metais laisvę paminėjau tikrai kitaip. Visada prisisegu simbolį – neužmirštuolę, kad pagerbčiau Lietuvą.“ – Karina, 10 m.

„Laisvė, tai būti nepriklausomam nuo kitų.“ – Emilis, 10 m.

„Laisvė yra keliauti po pasaulį. Aš gyvenau Jungtinėje karalystėje, dabar gyvenu Lietuvoje, bet kur begyvenčiau, esu lietuvis – čia mano namai.“ – Kristupas, 9 m.

„Laisvė – kai Rusija nevaldo Lietuvos.“ – Sandra, 8m.

„Laisvė yra, kai niekam ir nuo nieko nesi priklausomas, kad gali reikšti be baimės savo nuomonę.“ – Pijus, 8m.

„Laisvė, kai galima kur nori keliauti, kad neverčia daryti ko pats nenori.“ – Urtė, 10m.

„Laisvė, tai  galimybės kurių neriboja. Gyvenimas toks kokio nori tu, o ne kiti.“ – Perla, 10m.

„Laisvė yra tai, kad mes laisvi ir nepriklausomi. Ir kad užjaučiu tuos žmones, kurių artimieji mirė per karą.“ Eva, 13m.

„Laisvė man yra kada aš galiu eiti į lauką, galiu laisvai vaikščioti.“ – Rosita, 11m.

„Laisvė, kai mes niekam nepriklausome.“ – Dovydas, 10m.