
Kūrybinis – pažintinis rugpjūčio mėnesis Savipagalbos grupes lankančioms moterims
VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro Paramos šeimai padalinys teikia šeimoms bei jose augantiems vaikams bendrąsias, socialinės priežiūros šeimoms, socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas asmens namuose bei įstaigoje. Kiekvieną savaitę centre vyksta Savipagalbos grupės edukaciniai/prevenciniai užsiėmimai tėvams, skirti ugdyti ar stiprinti gebėjimus ir galimybes spręsti savo socialines problemas, didinti pasitikėjimą savimi, užmegzti ir palaikyti socialinius ryšius. 2023 m. rugpjūčio mėnesio veiklas organizavo ir kūrybinius užsiėmimus vedė centro socialinė darbuotoja darbui su šeimomis Kristina Petkevičienė.
Pirmą rugpjūčio trečiadienį Savipagalbos grupes lankančios moterys kartu su Paramos šeimai padalinio darbuotojais dalyvavo pažintinėje ekskursijoje Alytaus kalėjime. Susipažino su įstaigoje vykdoma veikla, bausmių atlikimo sąlygomis, nuobaudų taikymu kuomet nesilaikoma vidaus tvarkos taisyklių ir kt. Turėjo galimybę pamatyti įkalinimo įstaigoje bausmę atliekančių nuteistųjų erdves: areštinę, atviras ir uždaras kolonijas, susipažinti su nuteistųjų buitimi, darbuotojų darbo aplinka. Buvo lankytasi muziejuje, susipažinta su nuteistųjų kūryba, meno dirbiniais, išradingumu slepiant draudžiamus daiktus, įspūdį paliko draudžiamų daiktų ekspozicija. Alytaus kalėjimo saugumo valdymo skyriaus viršininko pavaduotojas Nerijus Futramentas supažindino su savo darbo specifika, pasidalino ilgamete patirtimi, žiniomis, papasakojo kaip atrasti draudžiamus, gudriai paslėptus daiktus, apgaulingai atrodančius vazonėlius, knygas, buities daiktus, kuriuose buvo surasti telefonai ir kiti daiktai. Po pažintinės ekskursijos dalyviai buvo pilni įspūdžių, diskutavo, kodėl žmogui yra svarbi laisvė, kuo laisvė padaro gyvenimą prasmingesnį, jog būdami laisvi gali priimti sprendimus, būti savimi, kodėl svarbu elgtis pagal visuomenėje priimtinas normas, taisykles, įvertinti laisvės svarbą.
Rugpjūčio 8 d. ir 16 d. buvo organizuojami kūrybiniai užsiėmimai – „Dekupažo dirbtuvėlės. Dėžučių dekoravimas“. Dekupažas – tai daiktų dekoravimo įvairiais piešiniais technika. Užsiėmimo metu dalyvės susipažino su pagrindinėmis priemonėmis, įrankiais, dekupažo technikų įvairove bei jų pritaikymo galimybėmis. Taip pat buvo papasakota kaip pasitelkus fantaziją galima panaudoti antrines žaliavas pvz. kaip nuo maistinių plėvelių ir lipnių juostelių likusias popierines tūteles panaudoti papuošalų ir daiktų saugojimo dėžučių gamybai bei dekupažavimui. Užsiėmimo metu buvo dekoruojamos jau iš anksto paruoštos medinės dėžutės, kurios antrojo užsiėmimo metu buvo dengiamos akriliniais matiniais ir blizgiais lakais bei, supažindinus su dekupažo sendinimo technika, padengtos dvikomponenčiu laku. Savipagalbos grupės dalyvės džiaugėsi procesu, galimybe susipažinti su šia technika, diskutavo, ką galėtų pasigaminti namuose kartu su vaikais, kur naudos savo rankomis sukurtas dėžutes. Moterys dalinosi žiniomis, idėjomis, patirtimi kūrybinėje veikloje, pasakojo apie savo nertus rankdarbius, iš satino gaminamas gėles, kuriomis dekoruoja plaukų lankelius, demonstravo nuotraukas. Diskutuota, jog rankų darbo gaminiai yra labai vertinami, tai ne tik kruopštumą ir kūrybiškumą skatinantis procesas, bet ir puikus atsipalaidavimo būdas, o kartu gali būti ir puikus pragyvenimo šaltinis.
Mėnesio paskutinį trečiadienį buvo organizuojama prevencinė popietė tema „Sveikatai palanki vaikų mityba“, kurios tikslas – ugdyti tėvų sveikos gyvensenos įgūdžius saugoti ir stiprinti savo ir vaikų sveikatą. Svarbu, kad norint padėti išsiugdyti sveikos gyvensenos pagrindus, mažiesiems būtina matyti tėvų pavyzdį, patirti geras emocijas. Popietės metu Alytaus miesto VSB, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Daiva Krasauskienė pasakojo, jog dažniausiai vaikų antsvorio priežastys – ne genai, kaip dauguma mano, o nesubalansuota mityba. Papasakojo apie didžiausias greito maisto blogybes, kitaip dar vadinamus dažniausius vaikų „draugus“. Akcentavo į ką atkreipti dėmesį ant pakuočių perkant maisto produktus, kad maistas būtų sveikesnis ir naudingesnis augančiam organizmui. Teikė rekomendacijas tėvams kaip reikėtų elgtis ir kaip pasitelkus fantaziją pateikti/pagaminti vaikui sveiko maisto produktus, jeigu vaikas dažnai renkasi nepilnavertį maistą. Specialistė pateikė sveikų užkandžių galimus variantus, kuriuos galima suruošti vaikams į mokyklas priešpiečių dėžutėse. Taip pat akcentavo, kuo yra svarbūs vaikams pusryčiai mokymosi procese bei linkėjo gerų artėjančių mokslo metų, mamytėms kantrybės ir ragino rinktis sveikesnius užkandžius vaikams.
Rugpjūčio mėnuo buvo turiningas vykdomomis veiklomis, teigiamomis emocijomis, pasidalinimais patirtimis ir naujų atradimų gausa.
Paramos šeimai padalinio organizuojami Savipagalbos grupės edukaciniai/prevenciniai užsiėmimai tėvams stiprina socialinius įgūdžius, skatina dalyvauti visuomenės gyvenime ir mažina socialinę atskirtį.