Karantino metu Vaikų dienos centro „Vaikystės vaivorykštė“ lankytojai aktyviai įsitraukia į veiklas namuose

2021, 22 sausio | Naujienos

Šiandienos žmogui žodis „Karantinas“ jau tikrai nebe naujiena, o veikiau kaip tik – kasdienybė. Visas veiksmas iš mokyklų, dienos centrų ir kitų viešųjų vietų persikėlė į namus ir kompiuterių ekranus. Nors gyvo kontakto tikrai niekas nepakeis, šių dienų epidemiologinėje situacijoje tai yra puiki alternatyva bendravimui, ugdymui ir užimtumui.

Kai gyvenimas dar tekėjo įprasta vaga, Vaikų dienos centre „Vaikystės vaivorykštė“ tikrai netrūko šurmulio ir veiksmo: čia kiekvieną dieną vykdavo įvairiausios veiklos, užsiėmimai, vaikai, padedami vadovų, ruošdavo pamokas, dalyvaudavo įvairiose maisto gaminimo edukacijose, užsiimdavo įvairia menine, sportine veikla, žaisdavo aktyvius ir stalo žaidimus ir t.t. Šiandien dienos centro patalpos „liūdi“ be vaikų: jose švaru, jauku ir tvarkinga, tačiau liūdna ir tylu. Visgi džiaugtis taip pat yra kuo – visi užsiėmimai tikrai nenuėjo veltui, kadangi įgūdžius, įgytus dienos centre, vaikai puikiai pritaiko ir savo namuose. Tuo labai džiaugiasi ir vaikų dienos centro vadovės. Tiek patys vaikai, tiek ir jų tėveliai aktyviai dalijasi nuotraukomis, kaip vaikai gamina, atlieka įvairius meninius darbelius ar eksperimentus, aktyviai leidžia laiką lauke. Štai, pavyzdžiui, dienos centro lankytojas Emilis karantino metu pradėjo mokytis gitara, Ugnė pagamino lesyklėlę ir maisto paukšteliams, Urtė su Ariana nupiešė nuostabius paveikslus ant drobės. Galima tik pasidžiaugti tokiu vaikų aktyvumu. Ir ne tik vaikų. Dienos centro užimtumo specialistė Daiva Polekauskienė džiaugiasi, kad į daugelį veiklų aktyviai įsitraukia ir tėveliai. Kitu metu gal būtų sunku rasti tiek daug laiko kartu, o karantinas tam yra puikus metas.

Žinoma, visi kartu tikimės, kad šis laikas greitai pasibaigs ir vėl galėsime susitikti ir saugiai bendrauti. Tačiau ši situacija tik parodo, kad net ir sunkiais laikais galima atrasti ir daug gerų dalykų.