Gegužės viduryje minime Tarptautinę šeimos dieną

2023, 19 gegužės | Naujienos

Šios dienos tikslas – atkreipti bendruomenės dėmesį į daugybę problemų, kurios iškyla šeimose. Nepaisant greitų socialinių pokyčių, šeima yra kiekvienos visuomenės stabilumo centras.

Daugeliui žmonių šeima yra neįkainojamas turtas, saugumo ir laimės vieta. Iš šeimos atsinešame gebėjimus mylėti, padėti kitam, suprasti ir užjausti, globoti mažesnį ar silpnesnį, dalintis su kitais tuo, ką turi, kartu žaisti, mokytis, sportuoti, dirbti, augti ir tobulėti, džiaugtis, kai sekasi pačiam ir kai sekasi kitam, susipykus susitaikyti ir atleisti, pastebėti, atrasti ir ugdyti savo talentus.

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro bendruomenė kartu su paslaugų gavėjais kelis metus iš eilės Šeimos dieną pamini bendrose veiklose ir išvykose.

Šeimos krizių centro paslaugų gavėjai su savo šeimomis  šios šventės proga dalyvavo meniniuose ir kulinariniuose užsiėmimuose.  Vyko spurgų kepimas ir dekoravimas bei bendras pasivaišinimas. Po šios veiklos  kiekviena šeima piešė, iš žurnalų karpė, lipdė piešinius, kurie susijungė į vieną plakatą „Mano šeima”. Šventėje dalyvaujantys vaikučiai nudžiuginti spalvingais balionais.  Šventėje dalyvaujančios šeimos, darbuotojai susijungė į vieną šeimą: bendravo, dalijosi įspūdžiais kaip leidžia laisvalaikį, ką gamina, kur keliauja. Buvo jaučiama bendrystė, jautrumas, švelnumas, gerumas vienas kitam.

Asmenų, turinčių intelekto sutrikimų, dienos užimtumo centro lankytojai bei Centro darbuotojai  Šeimos dieną paminėjo bendroje išvykoje į Druskininkus, Liškiavą, Merkinę.

Gerą nuotaiką visos kelionės metu kūrė bendros veiklos, žaidimai, dainos skirtos mamoms ir tėčiams. Centro bendruomenė aplankė žymiausias Druskininkų mieto vietas, grožėjosi Liškiavos vienuolyno ansambliu bei nuostabiu vaizdu nuo piliakalnio. Užsuko į vieną lankomiausių Dzūkijos objektų – Merkinės piramidę.

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro bendruomenė kartu su paslaugų gavėjais skatina buvimą kartu, betarpišką bendradarbiavimą, puoselėja tradicijų kūrimą ir išlaikymą.

Nuoširdžiai sveikiname Tarptautinės šeimos dienos proga. Linkime kiekvienai šeimai gyventi meilėje, dalintis savo gerumu, rūpintis vienas kitu, gerbti kito nuomonę. Kviečiame kartu spręsti kylančius sunkumus.