Efektyvios tėvystės įgūdžių mokymai

2020, 2 liepos | Naujienos

Po ilgų karantino mėnesių pamažu grįžtame prie įprastų paslaugų teikimo formų. Šią savaitę atnaujinome Efektyvios tėvystės įgūdžių mokymus. Susirinkę tėveliai noriai dalinosi savo patirtimi, kaip jiems sekėsi karantino metu užtikrinti nuotolinį vaikų mokymąsi, kokių auklėjimo sunkumų patyrė,  kur sėmėsi stiprybės ir kantrybės. Mums smagu girdėti, kad pvz., tėveliai žino ir geba nustatyti savo vaikų probleminio elgesio priežastis, apie kurias mes mokėmės per vieną  iš susitikimų, supranta vaiko raidos etapus ir mokosi, kaip patenkinti svarbiausius jo poreikius. Tęsdami mokymus dar kalbėsime apie jausmų supratimą ir valdymą, elgesio ribų ir taisyklių svarbą. Dalindamiesi savo patirtimi, aptardami sunkius vaikų auklėjimo atvejus mokymų dalyviai gauna vieni kitų supratimą,  palaikymą ir sustiprina pasitikėjimą savimi.

Efektyvios tėvystės įgūdžių mokymai yra skirti 3-12 metų vaikus auginantiems ir auklėjantiems tėvams, įtėviams, globėjams, seneliams, kurie nori įgyti žinių ir įgūdžių, kaip saugiai ir sėkmingai auginti vaikus, kurti ir išlaikyti pagarbius tarpusavio santykius, suvaldyti netinkamą vaikų elgesį, išlaikyti taisykles ir ribas.

Mokymai vyksta uždaros grupės principu – tos pačios sudėties grupė kartu pradeda ir baigia mokymus. Programos trukmė – 8 kassavaitiniai susitikimai po 1,5 val. (viso 12 valandų).

Mokymų metu nagrinėjamos temos:

  • Vaiko raida ir elgesys.
  • Geresnio ryšio su vaiku kūrimas.
  • Jausmų supratimas ir valdymas.
  • Pozityvi disciplina.

Alytaus miesto socialinių paslaugų centre nuolat vyksta dvi Efektyvios tėvystės įgūdžių mokymų grupės:

  • antradieniais 17:30-19:00 val., veda socialinė darbuotoja Rasa Ruseckienė;
  • trečiadieniais 10:00-11:30 val., veda psichologė Vaiva Remeikienė.

Mokymai yra nemokami, juos pabaigus išduodami pažymėjimai. Norintiems dalyvauti mokymuose daugiau informacijos tel. (8 315) 21570.