Vaikų dienos centro stovykla „Aš – asmenybė“

2019, 15 liepos | Naujienos

Liepos 8-12 d. vaikų dienos centre vyko projekte „Vaikystės vaivorykštė“ numatyta dienos stovykla „Aš – asmenybė“, kurios tikslas buvo padėti vaikams geriau pažinti save įvairiausiose situacijose ir veiklose. Stovykloje dalyvavo dvidešimt, vaikų dienos centrą lankančių, vaikų. Visos veiklos ir išvykos stovyklos metu vaikams nekainavo nė cento, kadangi stovykla buvo finansuojama projektui skirtomis lėšomis.

Kiekvienas rytas prasidėdavo nuo mankštos, kurią vesdavo patys vaikai. Buvo organizuojami įvairūs žaidimai, estafetės, kurių metu vaikai žaidė tiek po vieną, tiek komandomis. Buvo mokomasi atsakyti ne tik už save, bet ir už komandos narį. Vyko įvairios maisto gaminimo edukacijos, vaikai patys ruošė užkandžius. Taip pat buvo nemažai meninių veiklų: vaikai turėjo nupiešti savo asmenybę, gamino žvakides, siuvo medžiaginius maišelius, kurių tikslas buvo išsaugoti gamtą. Bene didžiausią įspūdį vaikams paliko tapymas su smėliu ant medžio plokštės ir tapyba ant vandens: vaikai taip įsitraukė į šias veiklas, kad jų metu stovykloje vyravo visiška tyla.

Stovyklos metu vaikai turėjo net tris išvykas: pirmoji buvo į alpakų ūkį bei šokolado fabriką. Ūkyje vaikai turėjo galimybę susipažinti su alpakomis, sužinojo apie jų naudą žmogui ir aplinkai. Šokolado fabrike vaikai išmoko gaminti pačius skaniausius saldainius, sužinojo šokolado gaminimo paslaptis, na, o visa tai paliudijo specialūs pažymėjimai, kuriuos išdavė pats šokolado meistras Algimantas Jablonskas.

Antroji išvyka buvo į Tarzaniją, kurioje vaikai galėjo geriau pažinti save ekstremaliose sąlygose: reikėjo pereiti trąsas, įrengtas net 13 m aukštyje!

Na, o trečioji išvyka buvo pas Susiedų bendruomenę, esančią Alovėje, kurioje vaikai išmoko kepti dzūkiškas bandas bei medaus sausainius.

Įspūdžių vaikams po stovyklos liko daugiau nei galima įsivaizduoti!