Vaikų dienos centro lankytojai dalyvavo programoje „Kelionių tradicijos“

2019, kovo 28 | Išvyka, Naujienos

Dažną jaunuolį sutinkame su rankose nešinu  telefonu, kuris atima gėrėjimosi gamta, fizinio aktyvumo, žingeidumo džiaugsmus.

Vaikų dienos centro lankytojai priešingai – savo laiką skiria “Žygeivių mokyklai“.  Tad ankstų šeštadienio rytą susirinkę, keliaujame į Vilnių. Čia atvykstame į Vilniau universiteto Gyvybės mokslų centrą, kuriame mus pasitinka centro specialistai, bei LMNŠC neakivaizdinės jaunųjų žygeivių mokyklos „Kelionių tradicijos vadovas „Rolandas Užubalis“.

Vaikai dalyvauja įvadinėse paskaitose, sužino apie  Lietuvos pievas, plastiko bei mikroplastiko įtaką gamtai. Jaunimas susipažįsta su, keliautojo po Lietuvą pasu, iškilimo gamtoje vadovu,  žygeivystės tradicijomis, žygeivių gyvenimu, patirtimis, būtiniausiais daiktais, kuriuos galėjo apžiūrėti iš arčiau, pačiupinėti bei užsidėti!

Didelį įspūdį vaikams paliko žygeivių  ištvermė ir meilė gamtai, akys raibo apžiūrint  zoologijos muziejaus ekspozicijas  ir  herbariume esančių išdžiovintų augalų rinkinių. Ir tai tikrai ne viskas! Pasirodo, atėjus į šalia esantį miškelį, gali pamatyti ir stebėti tiek daug įdomybių: įvairiausių gyvūnų „namus“, besikeičiančią „bundančią“ gamtą, o geriau pasidomėjus –  atskirti vyrišką bei moterišką beržą, rasti didingąjį ąžuolą, nors jis dar visai nedidelis, ir net pasitelkus išmaniąsias technologijas – apie samanas (ir ne tik)  sužinoti ir pamatyti daugiau, nei matome plika akimi!

Tokių išvykų metu vaikams formuojami fiziniai, protiniai, dvasiniai gebėjimai, ugdoma pagarba kultūros paveldui, gamtiniai bei gyvenamajai aplinkai, formuojamas supratimas apie turizmą bei žygeivystę.

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro informacija