Paskaita „bendravimas su paaugliu“

2019, birželio 20 | Naujienos

VšĮ Alytaus miesto Socialinių paslaugų centre vyko paskaita tema „Bendravimas su paaugliu“. Seminarą vedė VšĮ Alytaus miesto Socialinių paslaugų centro psichologė Vaiva Remeikienė. Susitikimo tikslas- suteikti tėvams informacijos kaip bendrauti ir elgtis su paaugliais šeimoje, informuoti apie paauglių elgesį, emocinę būklę.
Seminaro metu buvo aptarta, jog paaulgystėje vaikas susiduria su tokiomis problemomis: vidinio pasaulio, savojo „aš“ atradimas. Svarbiausias paauglio vidinio pasaulio bruožas yra tas, kad paauglystėje labai nusilpsta savęs vertinimas. Paauglystėje būna sujaudintos emocijos ir didelė jų kaita, nuolatinė kova su suaugusiais. Jei paauglys namie jaučiasi nepriimtas, nevertinamas arba neišklausomas, jis gali ieškoti bet kokio priėmimo, paguodos ir įvertinimo už šeimos ribų.
Tėvams suteikta rekomendacijų kaip sutarti su paaugliais, leidžiant jiems tapti savarankiškiems, skatinant paauglių iniciatyvą, tobulėjimą. Seminaro metu tėvai diskutavo, kokios sunkumai iškyla jų namuose su atžalomis, dalinosi patirtimi, kokius sprendimus priima auklėdami vaikus. Seminaro dalyviams buvo išdalinami lankstinukai- priminimai su rekomendacijomis kaip sutarti su paaugliu.