Minime duonos dieną

2019, vasario 6 | Naujienos

Vasario 5-ąją, minima šv. Agotos diena. Tradiciškai tądien bažnyčioje šventinama juoda ruginė duona. Ši diena minima buvo ir Alytaus socialinių paslaugų centro vaikų dienos centre.

Vaikai nekantravo ruoštis šiai dienai, nes turėjo galimybę patys užmaišyti, išsikepti, išmyluoti pačių keptą kasdieninę duonelę.

Duonos dienos minėjimą pradėjome J.Marcinkevičiaus eilėmis „Šventoji duona“, prisiminėme duonos kelią, kurį linksmai atvaizdavo į vilką ir valstietį įsikūnijusios dienos centro lankytojos, pagalvojome, kuo duona svarbi ir kaip vertinama savuose namuose, vaikai vardijo žinomas patarles apie duonelę.

Turėjome ir svečių – mus aplankė Alytaus trečiojo amžiaus universiteto direktorė Janė Ingelevičienė, kuri dalijosi šiltais prisiminimais apie duonos kelią,  ankstesniuosius laikus, kai dar net didžiųjų prekybos centrų nebuvo, bei to meto gyvenimą… Stojo rami, bet jauki tyla, vaikai susimąstę klausėsi moters, kuri, atrodo, atidavė dalelę savęs…

Besišnekučiuodami ragavome duonelę vieną, ir su užteptais, lyginome, kuri skanesnė: pačių gaminta ar pirkta parduotuvėje, ir žinoma, geriausią įvertinimą gavo pačių gaminta duonelė!

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro informacija