Miestą puošia draugai

2018, gruodžio 5 | Naujienos

Alytus vis dar puošiasi šventėms! Šiandien prie Alytaus miesto teatro papuoštos 5 Alytaus miestų partnerių – Kremenčuko (Ukraina), Monaghano (Airija), Suvalkų (Lenkija), Gižycko (Lenkija) ir Opolės (Lenkija) – eglutės. Žaisliukus eglutėms pagamino miestų partnerių vaikai.

 Monaghano miesto eglutei dekoracijas gamino šio miesto lituanistinės mokyklos „Lietuvos vaikai“ 5–10 metų mokiniai, kurie po pamokų lanko papildomus projekto „Multikultūra: menas ir amatai“ užsiėmimus, skirtus meninių gebėjimų turintiems vaikams.

 Išskirtinės dekoracijos į Alytų atkeliavo iš Kremenčuko. Šiame mieste veikiantis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto tarptautinis-kontaktinis centras, norėdamas eglutei atrinkti gražiausias dekoracijas, Kremenčuke paskelbė gražiausių Alytaus miestui skirtų dekoracijų ir žaisliukų konkursą. Konkursui buvo pateikti net 103 mažųjų ukrainiečių darbai, o gražiausieji atkeliavo į Alytų.

Gižycko, Opolės ir Suvalkų miestų kalėdines dekoracijas pagamino Jaunimo socioterapijos ir neįgaliųjų dienos centrus lankantys neįgalieji ir šių miestų mokiniai.

 Už puikias dekoracijas dėkojame mūsų draugams užsienyje, o už pagalbą puošiant Alytaus miestų partnerių eglutes – Alytaus miesto socialinių paslaugų centro lankytojams! Kviečiame alytiškius apžiūrėti šventiškai pasidabinusių žaliaskarių!

Alytaus miesto savivaldybės administracijos informacija