Mėnuo be patyčių

2019, 3 balandžio | Naujienos

Apie patyčias jau ne kartą girdėjome mokykloje, televizijoje, internete, matome įvairiausius plakatus stotelėse, prekybos centruose, tačiau diskutuodami su jaunimu suprantame, kad savo žinias pritaikyti realiose situacijose, kartais būna be galo sunku.

Kovas – vaikų dienos centre buvo žinomas, kaip sąmoningumo didinimo mėnuo skirtas prevencijai prieš patyčias, tad šį mėnesį centre vyko susitikimai bei užsiėmimai skirti šia tema.

Pirmiausia vaikai buvo kviečiami  į mėnesio „Be patyčių“ atidarymo popietę, kurio metu buvo  pristatoma informacija: Kas yra patyčios? Kaip tai veikia jauną asmenybę? Kaip man bendrauti be patyčių? Kaip jaučiasi patyręs patyčias? Kodėl dažniausiai tyčiojamasi? Kur kreiptis patyrus patyčias?, ir kt.

                      Vaikų dienos centre jaunimas rinkosi žiūrėti filmą „Gerumo stebuklas“,  sprendė  LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“  interaktyvųjį testą, su psichologe V.Remeikiene aiškinosi tiesą ir mitus tema: „Atpažįstu, kreipiuosi ir saugau kitus“.

Vaikų dienos centro lankytojus aplankė Alytaus bendruomenės pareigūnai, kurie su vaikais diskutavo  tema „Patyčios ir atsakomybė“. Jaunimas lankėsi Jurgio Kunčino bibliotekoje Vidzgirio filiale, kur žaidė įvairias vaidybines situacijas,  bei susipažino su knygomis, kuriose gvildenama patyčių tema.

Užsiėmimų metu centro lankytojai dalijosi savo skaudžiais patyčių išgyvenimais, kūrė savo tarpusavio pagalbos grupę, kurioje patys vieni kitus išklausė, padrąsino ir pastiprino, dalijosi, kas padėjo išspręsti jų problemas. Na, o įtvirtinti be patyčių praėjusį mėnesį, vaikai kartu gamino desertus, kurios vėliau skanavo diskutuodami tema „Žinau, suprantu, pritaikau“!

Lankytojų tėvamas buvo organizuojama paskaita „Ką apie patyčias turi žinoti tėvai?“. Vaikų artimieji sužinojo, kaip atpažinti patyčias, kaip padėti vaikui, kuris jas patiria, ką daryti, kai vaikas stebi patyčias ar pats tyčiojasi iš kitų? Taip pat buvo susipažinti su patyčių pasekmėmis skriaudėjams, skriaudžiamiems ir patyčias stebintiems vaikams, bei aptarti visuomenėje paplitę mitai apie patyčias.

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro informacija