Laisvės gynėjų diena Alytaus socialinių paslaugų centre

2019, sausio 11 | Naujienos, Renginiai

Sausio 13 d. – Laisvės gynėjų diena. Pavadinta taip, nes tą dieną ginant Lietuvos laisvę žuvo 13 žmonių. Kasmet lietuviai prisimena kas nutiko tą dieną. O kaip dar kiekvienas gali parodyti, kad žino kodėl Lietuva yra laisva? Į paltą, megztinį, ar suknelę įsisekime neužmirštuolės žiedą. Geriausia prie širdies. Gėlės žiedo simbolis pasirinktas norint pagerbti kovotojus už laisvę, o pačios neužmirštuolės pavadinime užkoduota mintis, jog kovotojai yra nepamiršti ir šiandien.

Prie sausio 13d. aukų pagerbimo  prisijungė  ir Neįgaliųjų dienos centro lankytojai. Visą savaitę centre vyko renginiai, skirti šiai dienai paminėti. Sausio 8-9 dienomis kartu soc. darbuotojo padėjėja Renata Bucevičiene, neįgalieji piešė neužmirštuoles. Apie šios dienos įvykius,  prasmę ir istorinę vertę kalbėjo ir liudininkų prisiminimus skaitė  užimtumo specialistas Jonas Viligurskas sausio 10d. vykusioje literatūrinėje popietėje. Sausio 11d. centro lankytojai prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.  8val.  įstaigos languose sužibo  žvakelės. Vėliau kartu su užimtumo specialistu Kęstučiu Šlekiu neįgalieji žiūrėjo filmų ciklą apie sausio 13d. įvykius.

Vaikų dienos centre visą savaitę vyko renginiai sausio 13 įvykiams atminti.

Lankytojai dalyvavo vaikų dienos centre vykusioje meninėje popietėje „Laisvė mano širdyje“, o jų darbai iki vasario 19 d. eksponuojami Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale.

Vaikai organizavo akciją „Aš prisimenu, kodėl esame laisvi, ar prisimeni ir tu?“. Akcijos metu buvo gaminami neužmirštuolių žiedai, kurie buvo VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro bendruomenei priminė apie skaudžius sausio 13 įvykius.

Vaikai rinkosi į karaoke popietę „Dainuoju Lietuvą“, kurios metu rinkosi dainas, tinkamas laisvės gynėjų dienai. Žinoma, daina –nugalėtoja tapo E.Masyės „Laisvė“, ji su dideliu užsidegimu dainuota mažiausiai 8 kartus!

Taip pat šią savaitę vyko popietės popietė „Prisiminimai“ bei filmų apie sausio 13 įvykius peržiūros, kurių metu vykusios diskusijos privertė jaunimą susimąstyti apie 1991 metų bei dabartinę situaciją Lietuvoje.

VšĮ Alytaus socialinių paslaugų centro informacija