Efektyvios tėvystės įgūdžių mokymai

2019, vasario 7 | Naujienos

Tėvai savo vaikams linki pačių geriausių dalykų, siekia, kad jie užaugtų savarankiškais, draugiškais, darbščiais, sąžiningais, atsakingais, pasitikinčiais savimi žmonėmis. Kada kiekviena iš šių ir daugelio kitų pageidaujamų savybių formuojasi? Ko kiekviename amžiaus tarpsnyje vaikui reikia iš tėvų ir aplinkos, kad jo raida vyktų sklandžiai? Kokie auklėjimo metodai padeda ugdyti teigiamas žmogiškąsias savybes ir atskleisti vaiko galimybes, o kokie – ne? Kokie yra patys svarbiausi bendravimo principai su vaiku, padedantys kurti geresnį ryšį su juo? Kodėl tėvai turi gebėti atpažinti ir priimti savo bei vaiko jausmus, susivaldyti sunkiose situacijose? Kas yra pozityvi disciplina ir kaip ją taikyti vaikų auklėjime?

Atsakymus į šiuos klausimus ir dar daugiau vaikų auklėjimo ir auginimo žinių galima gauti Efektyvios tėvystės įgūdžių mokymuose. Jie yra skirti tėvams, įtėviams, globėjams ir kitiems vaikus auginantiems asmenims, kurie nori įgyti žinių bei praktinės patirties ir patobulinti savo tėvystės gebėjimus. Mokymų metu nagrinėjamos temos:

  • Vaiko raida ir elgesys.
  • Geresnio ryšio su vaiku kūrimas.
  • Jausmų supratimas ir valdymas.
  • Pozityvi disciplina.

Alytaus miesto socialinių paslaugų centre nuo 2018 m. lapkričio nuolat vyksta dvi Efektyvios tėvystės įgūdžių mokymų grupės, kurias veda socialinė darbuotoja Rasa Ruseckienė ir psichologė Vaiva Remeikienė. Mokymai vyksta uždaros grupės principu – tos pačios sudėties grupė kartu pradeda ir baigia mokymus. Programos trukmė – 8 kassavaitiniai susitikimai po 1,5 val. (viso 12 valandų).