Diskusija – ,,Tėvų ir vaikų pareigos bei atsakomybė“

2019, 31 liepos | Naujienos

2019 m. liepos 30 d. VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centre vyko susitikimas su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėja Laura Svolkinaite.

Į popietę atvyko 17 šeimų narių su vaikučiais, pastarieji turiningai laiką praleido Vaikų dienos centro darbuotojų organizuotoje veikloje.

Prevencinės popietės tikslas – suteikti tėvams žinių bei ugdyti jų pažinimą apie visuomenėje nustatytas normas ir taisykles, bei teisinę atsakomybę, kuri gresia už minėtų normų ir taisyklių nesilaikymą. Veiklos skyriaus tyrėja Laura Svolkinaitė supažindino tėvus su teisine įstatymine baze ir administracine bei baudžiamąja atsakomybe, paminėjo administacinių nuobaudų rūšis bei kalbėjo apie atskiras pažeidimo rūšis pagal ANK pavyzdžiui, kaip drausmės nesilaikymą, muštynes ir chuliganizmo atvejus. Laura Svolkinaitė akcentavo, kada nepilnamečiai gali būti baudžiami administracine bei baudžiamąja atsakomybe, bei pabrėžė suaugusiųjų teisinę atsakomybę, kada į pažeidimus įtraukiami vaikai.

Laura Svolkinaitė kalbėjo apie aktualius atskirus straipsnius ir supažindino su baudomis, susijusiomis su šių straipsnių pažeidimais. Ji akcentavo, kad vaikams didelę įtaką daro šeima, kaimynai, draugai, kad tėvai yra atsakingi už vaikų auklėjimą ir dorų piliečių užauginimą visuomenei, kad dauguma pažeidimų padaro šeimų nariai, kilę iš nedarnių šeimų, kuriose vyksta konfliktai ir yra polinkis į žalingus įpročius.

Popietės dalyviai aktyviai dalijosi savo patirtimi, sunkumais, iškylančiais dėl vaikų auklėjimo bei santykių su jais, klausė patarimų, diskutavo. Alytaus apskrities VPK veiklos skyriaus tyrėja Laura Svolkinaitė buvo atvira bendravimui ir noriai pasidalijo teorine, bei praktine patirtimi.

Popietėje dalyvavusieji šeimų nariai įgijo žinių apie teisinę atsakomybę, turėjo galimybę diskutuoti, kaip tas žinias pritaikyti praktiškai.