Būti šalia žmogaus

2019, 27 birželio | Naujienos

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centre dirba būrys moterų, kasdien teikiančių pagalbą Alytaus miesto gyventojams pačiuose sudėtingiausiuose jų gyvenimo atvejuose. O taip kartais norisi, kad tą  pagalbą gautum pati, nes kiekviena darbuotoja turi šeimą, savo asmeninių problemų, dirba sunkų darbą. Ir kartais tiesiog tereikia būti šalia žmogaus, kad jam padėtum… Šalia kliento, šalia kolegės.

Be galo pradžiugino Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras suorganizavęs mūsų ir VšĮ Alytaus miesto bendruomenės centrams mokymus apie savižudybių problemą. Juos vedė Valija Šap, Europos sertifikuota psichologė Lietuvoje klinikinėje ir sveikatos srityje, savižudybių prevencijos įgyvendinimo Kupiškio rajono darbo grupės veiklos koordinatorė. Tai, ką kalbėjo lektorė, įvairiai užkabino kiekvienos širdį, profesines ambicijas. Kartu supratome kaip kartais esame tiek darbe, tiek namuose labai arti emocinio išsekimo. Mokymai baigėsi praktiniais patarimais darbuotojoms.

Esame labai dėkingi visuomenės sveikatos biurui už tokią prasmingą dovaną, nes kartais taip reikia paremti žiniomis ir sukurti psichologinį komfortą.

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro informacija